Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi


1- Taraflar

1.1: Bu kontrat hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) elde eden Elifwebdizayn Yazılım şirketi  ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen bilgileri ile belirtilen şahıs / kuruluş (Müşteri olarak anılacaktır.) içinde  www.Elifwebdizayn.Com  internet adreslerinde faaliyet yayınlayan Internet sitesinin (Site olarak anılacaktır.) kullanımı ve bu site üstünden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1: İş bu kontrat alan şahıs tarafından site üstündeki işlemlerinde , siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Elifwebdizayn'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri alan şahıs tarafınca üye olunma esnasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından alan kişi ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

3.1: Elifwebdizayn, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Elifwebdizayn ilgili tutarı tahsil ettiğini kabul edip laf konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine gore ödemesi gereken ücretler Elifwebdizayn  tarafınca bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Elifwebdizayn  alan şahıs siparişi detayında bulunan hizmete ait Kontrol Panel, FTP, SQL ve E-Mail kullanıcı isimleri ve Şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan satın alan görevli olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde www.Elifwebdizayn.Com   tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, Hosting hesabından faydalanırken www.Elifwebdizayn.Com  tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, aldığı bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve müddetsiz olarak verilen hizmetleri tekrar ücretli yada parasız ve/veya sınırı olan veya sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde haiz olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya yada programlara erişmemeyi, bu biçim bir sorundan ötürü herhangi bir sorun yaratmayı oluşturabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri Alan Adı, Hosting ve ya almış olduğu hizmetlerin kullanılması esnasında yürürlükte olan veya sözleşme boyunca yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ilişkin olduğunu ve ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı bütün dosya, döküman ve programlardan, internet sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi görevli bulunduğunu, söz mevzusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek bütün hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

3.8: Elifwebdizayn, sağladığı hizmet içinde bulunan alan kişi verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, E-Mail ile kullanılan bütün verilerden doğabilecek hiçbir maddi yada tinsel zararlardan görevli tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve gizleme yükümlükleri müşteriye aittir. 

3.9: Elifwebdizayn, alan kişi tarafınca sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş yazılım işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile tutarı ödenen Alan Adı ‘nın sahibi müşteridir. Web-Ofisi  bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda Alan Adı üstünde muamele yapabilecektir. Müşteri tarafınca Alan Adı üzerinde bir seviye, değişim ve alıntılama taleplerini Ücretli olarak en kısa müddette yapmış olacaktır.

4- Süre

4.1: İş bu kontrat sipariş ve ödeme işlemlerinin Internet ortamından www.Elifwebdizayn.Com  firmasına iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu gibidir.


5- Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi esnasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: www.Elifwebdizayn.Com   evvel haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişimler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Alınan hizmetin faturası döviz ise satmaca tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret satmaca kesim tarihinden itibaren 5. Işgünü sonuna kadar sipariş işlemi esnasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı & PayPal hesabından, kredi kartı & PayPal ile ödeme talimatı yok ise müşteri kontakt adresinde belirtilen banka hesap numaralarına yada www.Elifwebdizayn.Com  firmasına elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi niteliğinde Web-Ofisi  kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Elifwebdizayn  müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı meblağ.

5.7: Sipariş esnasında belirtildiği şeklinde kontrol aleni oturum lisansları, sunucu / sanal sunucu işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda sorun yaşanması, kredi kartı& PayPal ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya yargı ve yükümlülükler ile alakalı maddelerden dolayı Web-Ofisi, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, E-Mail, Web, FTP hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam boyunca müşteri adına E-Mail, Web, FTP erişimleri yapılamaz ve E-Mail hesapları bloke olarak ; gelen E-Mail’ ler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üstünde site başına en hayli CPU ve RAM kullanım oranı %15 ‘dir . %15 ‘ limitini geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından kapatılır ve askıya alınır.

6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Okuma ve Yazma izninden ve benzeri şeklinde izinlerden kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile alakalı kaynaklanabilecek herhangi bir mevzuda hiçbir biçimde şirketimiz sorumlu değildir!…

 

7- Fesih

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, www.Elifwebdizayn.Com hiç bir uyarma ve suç duyurusuna gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Müşteri Elifwebdizayn firmasını Forum, blog vb. Sitelerinde firmayı karalama amaçlı yazdığı konulardan görevli tutulup hakkındaki yasal işlem başlatılmasını ve yedeklerini verilmemek suretiyle sistemden silineceğini, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar mevzusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ilişkin değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: www.Elifwebdizayn.Com sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis etmiş olduğu elektronik posta adresine tebliğ, malumat, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstre’ si gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı benzer biçimde, söz mevzusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonrasında yasal anlamda bildiri etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

9.1: Müşteri, almış olduğu hizmetlere mukabil müracaat ve kullanım tarihini takip eden günlerde, Elifwebdizayn ilk 2 günlük süre içerisinde hesabı askıya alarak, kullanıcıya bildirir. Ödenmeyen faturalarda, fatura takibine müteakiben ek 1 günlük zaman nihayetinde alakalı hizmet fes edilir. Müşteri hizmet almış olduğu ilk günden itibaren temerrüde düşülmesi halinde hesap askıya katılımı ve hesap kapatılmasını  beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için www.Elifwebdizayn.Com dava yada icra takip edeni açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u Avukatlık Ücreti ve öteki tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Geri İade Koşulları

10.1: Elifwebdizayn sayfasından satın aldığınız yazılım müşterinin üzerine lisans yapıldığı için geri iade hakkına sahip olmadığı bilgisi verilmiş alan kişi kabul etmiştir.

11- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

11.1: İş bu kontrat bununla beraber 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. Siparişin Internet ortamında Elif web dizayn ’ ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Elif internet dizayn   gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/yada alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir veya maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri evvel kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

11.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde BUCA/ İZMİR Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir!…

11.3: İş bu anlaşma 11 madde ve 35 Alt başlıktan müteşekkil olup, taraflarca tamamen okunup tüm hükümleri kabul edilmiştir.

SMS ABONELİK
whatsapp